X1 Fit

Retrofit

X1 FIT G4

3.7kW | 4.6kW 5kW | 6kW | 7,5 kW

Doświadcz niezrównanej mocy naszego zaawansowanego falownika do magazynowania energii, łączącego wydajność, bezpieczeństwo i inteligencję z uproszczoną konstrukcją, która ułatwia jednoosobową instalację. Skorzystaj z wyjątkowych funkcji, takich jak wysoka wydajność ładowania i rozładowywania oraz wbudowane śledzenie cieni. Falownik gwarantuje trwałość i kompatybilność, nawet w środowiskach o niskiej temperaturze, z ochroną IP65. Bez wysiłku przechowuj nadwyżkę energii i delektuj się inteligentnym zarządzaniem obciążeniem.

Ciesz się bezproblemową integracją magazynowania energii słonecznej z inteligentnymi ładowarkami EV. Wybierz spośród wszechstronnych trybów pracy, w tym równoległych układów wielu falowników Grid/Off-grid i gotowością do VPP by pomóc w odblokowaniu nieograniczonych możliwości na rynku energii. Uwolnij pełny potencjał lokalnych rozwiązań energetycznych dla inteligentniejszej i bardziej ekologicznej przyszłości.

WiFi+

WiFi+ Połączenie z siecią lokalną w promieniu do 100m od instalacji

WiFi+LAN

Moduł 2w1 do wyboru połączenie przez WiFi z siecią lokalną w promieniu do 50m od instalacji lub stabilne połączenie z siecią za pośrednictwem kabla Ethernet

WiFi+4G

Moduł 2w1 do wyboru połączenie przez WiFi z siecią lokalną w promieniu do 50m od instalacji lub połączenie przez sieć telefonii 4G do monitorowania systemu bez konieczności łączenia się z siecią lokalną

SOLAXCLOUD

Dzięki połączeniu falownika X1 FIT G4 z aplikacją SolaXCloud można zdalnie nadzorować pracę instalacji fotowoltaicznej.

SolaX Cloud jest idealnym rozwiązaniem do monitorowania w czasie rzeczywistym, zaprojektowanym z myślą o użytkownikach końcowych oraz instalatorach którzy w prosty sposób otrzymują podgląd wszystkich zainstalowanych instalacji. Oprogramowanie dostępne w języku polskim daje możliwość zdalnego sterowania systemem, wykonywania kluczowych czynności konserwacyjnych falowników oraz zmianę ustawień z dowolnego miejsca na świecie.

Zakres napięcia akumulatora 80-480V
Maks. prąd ładowania/rozładowania 30A
Wydajność ładowania/rozładowania akumulatora 97,0%/97,0%
Wymiary (Szer * Wys * Gł) 482*417*181mm
Waga netto 23kg

X1 FIT G4

został stworzony, aby rozbudować istniejącą już instalację PV z falownikem sieciowym (on-grid). Nie jest ważne jaki system (falownik sieciowy) jest oryginalnie zainstalowany, ponieważ Retrofit nie komunikuje się z istniejącym falownikiem.

Logika ładowania i rozładowywania opiera się na odczytach z licznika dotyczących przepływów energii AC dzięki temu może reagować zarówno na zapotrzebowanie budynku jak i wydajność instalacji PV.

GWARANCJA
Rodzaj gwarancji Czas trwania Koszt
Podstawowa gwarancja producenta 10 lat Bezpłatnie
Gwarancja rozszerzona dodatkowo płatna dla mocy 3.0 kW +5 lat €400
Gwarancja rozszerzona dodatkowo płatna dla mocy 3.7 kW +5 lat €430
Gwarancja rozszerzona dodatkowo płatna dla mocy 5.0 kW +5 lat €460
Gwarancja rozszerzona dodatkowo płatna dla mocy 6.0 kW +5 lat €490
Gwarancja rozszerzona dodatkowo płatna dla mocy 7.5 kW +5 lat €520